U osób starszych marihuana może obniżać ciśnienie krwi

Marihuana może obniżać ciśnienie krwi u osób starszych – wynika z nowych badań przeprowadzonych przez izraelskich naukowców. Właściwości te uzupełniają rosnącą listę leczniczych zastosowań konopi.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

losyziemi.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

81

Marihuana może obniżać ciśnienie krwi u osób starszych – wynika z nowych badań przeprowadzonych przez izraelskich naukowców. Właściwości te uzupełniają rosnącą listę leczniczych zastosowań konopi.

Badanie to jest pierwszym, które skupia się na wpływie konopi na ciśnienie krwi, tętno i parametry metaboliczne u osób dorosłych z nadciśnieniem w wieku 60 lat i starszych. Rezultaty analiz naukowców z Ben-Gurion University of the Negev (BGU) i Soroka University Medical Center zostały opublikowane w „European Journal of Internal Medicine”.

Rosnące użycie konopi

Zmiany prawne w wielu krajach spowodowały gwałtowny wzrost korzystających z konopi, a najszybciej rosnącą grupą są osoby starsze. Jednak badań dotyczących bezpieczeństwa używania tej rośliny jest bardzo mało. Celem tych analiz była właśnie ocena wpływu konopi na ciśnienie krwi, częstość akcji serca i parametry metaboliczne u osób starszych z nadciśnieniem.

– Starsi dorośli to najszybciej rosnąca grupa użytkowników medycznej marihuany, ale dowody na bezpieczeństwo układu sercowo-naczyniowego w tej populacji są skąpe – mówi dr Ran Abuhasira z Wydziału Nauk o Zdrowiu BGU, jednego z wiodących izraelskich wydziałów medycznych, oraz BGU-Soroka Cannabis Clinical Research Institute. – Ta praca jest częścią naszych ciągłych starań, aby zapewnić badania kliniczne dotyczące rzeczywistych fizjologicznych skutków używania marihuany – dodaje.

Chcąc sprawdzić, jak marihuana wpływa na najszybciej rosnącą grupę użytkowników, uczeni zrekrutowali do badań 26 pacjentów w wieku 60 lat lub starszych z nadciśnieniem i receptą na medyczną marihuanę. Uczestnicy byli oceniani za pomocą 24-godzinnego ambulatoryjnego monitorowania ciśnienia krwi, EKG, badań krwi i pomiarów antropometrycznych – zarówno przed, jak i trzy miesiące po rozpoczęciu terapii konopiami.

Marihuana obniża ciśnienie krwi

Po trzech miesiącach terapii marihuaną wyniki analiz pokazały znaczące obniżenie 24-godzinnych wartości skurczowego i rozkurczowego ciśnienia krwi. Obserwacje wskazały, że najniższa wartość ciśnienia krwi i częstość akcji serca pojawiała się około trzy godziny po spożyciu konopi indyjskich doustnie w postaci ekstraktów olejowych lub przez palenie. Pacjenci wykazywali obniżenie ciśnienia krwi zarówno w dzień, jak i w nocy, z bardziej znaczącymi zmianami w nocy.

Nie zaobserwowano żadnych istotnych zmian w różnych parametrach metabolicznych ocenianych za pomocą badań krwi, pomiarów antropometrycznych lub badań EKG.

– Badania nad konopiami indyjskimi są na wczesnym etapie, a BGU jest liderem w ocenie ich zastosowań klinicznych w oparciu o badania naukowe – mówi Doug Seserman, dyrektor generalny American Associates, Ben-Gurion University of the Negev. – To nowe badanie jest jednym z kilku opublikowanych niedawno przez BGU na temat leczniczych właściwości konopi – dodaje.

Badania te dodają kolejne korzyści do rosnącej liczby dowodów wskazujących na leczniczy potencjał roślin konopi. Kannabidiol, główny niepsychoaktywny związek chemiczny ekstrahowany z konopi, został zatwierdzony w 2018 roku przez amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA) do leczenia ciężkich postaci padaczki. Okazał się też być skuteczny w leczeniu wielu innych schorzeń, w tym stanów lękowych, depresji, bólu i stanów zapalnych. Niektóre badania wskazują też na jego ostre antybakteryjne właściwości, porównywalne ze stosowanymi obecnie antybiotykami.

Oceń treść:

Average: 9.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Kodeina
  • Marihuana
  • Pierwszy raz
  • Tytoń

Nastrój w ciągu dnia kiepski, ale nastawienie pozytywne, popołudnie w domu z muzyką.

"To chyba najpotworniejsze w ćpaniu, że można zrobić wszystko i wszystkim, po to tylko, by zaspokoić swoje własne potrzeby "

"Zamknięty krąg: czułem się źle, bo brałem i brałem, by nie czuć się źle."

Paweł Przecławski, Uciec śmierci.


DMT

  • Ayahuasca
  • DMT
  • Tripraport

Zamieszczony tekst pochodzi od znajomego, jest długi, ale może Was zainteresować, całe info w samym tekście.

 

Zdecydowałem się - z przyczyn, których nie czuję potrzeby tutaj wyjawiać - zataić dokładne nazwy przyjętych przeze mnie substancji; jednak były to analogi składników ayahuaski.

Relacja jest dość chaotyczna, jednak wychodzę z założenia, że ma ona mieć cel dokumentalny - podarowałem sobie wysiłki w kierunku języka literackiego.

 

  • LSD-25

Nazwa substancji: LSD

Poziom doświadczenia użytkownika: kilka razy wczesniej

Dawka, metoda zażycia: 1 i 3/4 papiera zazytego doustnie

"Set & setting": pozytywnie nastawiony, to miala byc "slaba jazda", hehe...

Efekty (duchowe jak i rekreacyjne): glebokie przemyslenia

Czy dane doświadczenie zmieniło Cię w jakiś sposob: nabralem szacunku dla LSD, hehe... :)

  • Dekstrometorfan

Set&setting: 900mg DXM z czego zażytych zostało 750. Miejsce podróży to Warszawa, pokój w akademiku i dwóch śpiących kolegów obok.

Wiek: 21 lat

Doświadczenie: Jeszcze nic nie pokazało mi tego co wtedy widziałem (a sporo świństwa w życiu zjadłem) więc myślę, że z czystym sercem mogę napisać, że zerowe.

randomness