Marihuana szczególnie niebezpieczna dla młodzieży z predyspozycjami do zaburzeń psychicznych

Rekreacyjne i medyczne użycie marihuany szybko rośnie zarówno w USA, jak i poza granicami, a młodzież jest szczególnie narażona na długoterminowe negatywne oddziaływanie THC. Wiemy, że THC działa psychoaktywnie, jego stężenie w konopiach zwiększyło się 4-krotnie w ciągu ostatnich 20 lat, co stwarza szczególne niebezpieczeństwo dla nastolatków, którzy są genetycznie predysponowani do zaburzeń psychicznych, w tym do schizofrenii.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Kopalnia Wiedzy, Mariusz Błoński na podst. EurekAlert
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

57

Rekreacyjne i medyczne użycie marihuany szybko rośnie zarówno w USA, jak i poza granicami, a młodzież jest szczególnie narażona na długoterminowe negatywne oddziaływanie THC. Wiemy, że THC działa psychoaktywnie, jego stężenie w konopiach zwiększyło się 4-krotnie w ciągu ostatnich 20 lat, co stwarza szczególne niebezpieczeństwo dla nastolatków, którzy są genetycznie predysponowani do zaburzeń psychicznych, w tym do schizofrenii, mówi profesor psychiatrii Atsushi Kamiya z Johns Hopkins University School of Medicine.

Mikroglej to zestaw wyspecjalizowanych komórek układu odpornościowego występujące w ośrodkowym układzie nerwowym. To makrofagi, których zadaniem jest oczyszczanie tkanki z martwych neuronów i ich pozostałości. W komórkach mikrogleju ma miejsce ekspresja receptorów kannabinoidowe typu 1 (CNR1). Wiemy też, że w dojrzewającym nastoletnim mózgu mikroglej wpływa na kształt połączeń synaptycznych, odgrywa ważną rolę w kształtowaniu się funkcji społecznych i poznawczych.

Naukowcy z Johnsa Hopkinsa podejrzewali, że THC może w niekorzystny sposób wpływać na mikroglej rozwijającego się mózgu. Wykorzystali więc myszy, które genetycznie zmodyfikowali tak, by występowały u nich mutacje podobne do tych, które u ludzi wywołują zaburzenia psychiczne. Jako grupę kontrolną wykorzystano myszy niemodyfikowane.

Gdy myszy były w wieku odpowiadającym wiekowi nastoletniemu u ludzi, części z nich raz dziennie podawano THC w zastrzyku, a części obojętny roztwór soli. Po 30 dniach injekcje przerwano, a trzy tygodnie później przeprowadzono serię testów behawioralnych, za pomocą których oceniono stopień ich rozwoju psychospołecznego. Testy badały ich wrażliwość na zapachy, zdolność do rozpoznawania obiektów, pamięć oraz interakcje społeczne. Wykorzystano też specjalne barwniki, za pomocą których można było badać liczbę i budowę komórek mikrogleju.

Badania wykazały, że u myszy, którym podawano THC częściej występowała apoptoza (programowana śmierć komórkowa) mikrogleju, a u zwierząt ze wspomnianymi mutacjami, którym podawano THC liczba komórek mikrogleju była o 33% mniejsza niż u myszy bez mutacji, którym podawano THC. Zmniejszenie ilości mikrogleju było szczególnie widoczne w korze przedczołowej, która – zarówno u ludzi, jak i u myszy – jest odpowiedzialna za pamięć, zachowania społeczne czy podejmowanie decyzji.

Jako że mikroglej jest zaangażowany w dojrzewanie mózgu, jego zmniejszona ilość może mieć wpływ na błędny w komunikacji pomiędzy komórkami. Znajduje to potwierdzenie w wynikach testów. Genetycznie zmodyfikowane myszy, którym podawano THC zdobyły w testach o 40% mniej punktów, niż genetycznie zmodyfikowane myszy, którym podawano roztwór soli.

Autorzy badań przypominają, że wyników testów na genetycznie modyfikowanych zwierzętach nie można przekładać wprost na wyniki u ludzi, jednak badania na zwierzętach sugerują, że używanie THC przez nastolatków może mieć długotrwały i negatywny wpływ, stwierdza profesory Kamiya.

W kolejnym etapie badań naukowcy będą chcieli dokładnie się dowiedzieć, jak nieprawidłowości w mikrogleju wpływają na funkcjonowanie neuronów. Mają nadzieję, że dzięki swojej pracy będą w stanie określić, w jaki sposób marihuana przyczynia się do schizofrenii i innych zaburzeń psychicznych.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • 2C-B

2C-B występuje w postaci pigułek przyjmowanych doustnie. Należy do grupy fenyloetyloamin.



Jak i z wieloma innymi substancjami psychedelicznymi opisane niżej efekty nie są takie same dla wszystkich, są badzo indywidualne i bazują na opisach osób, które brały środek, tak więc nie należy się nimi sugerować, że tak będzie na pewno. Może być zupełnie inaczej.

  • Grzyby halucynogenne

60 lancetek polskich rodzimych :) (psilocybe semilanceata)

spozyte w kanapce z pasta rybna dla zabicia smaku i zapachu, na pusty zoladek.





bylo to w pazdzierniku 2002 i jush troche sie pozapominalo...





mialem isc na spotkanie integracyjne z moja grupa z 1 roku studioow do klubu studenckiego.


teraz wiem ze jedzenie psychodelikoow w otoczeniu ludzi nie jest najlepszym pomyslem...za to zdecydowanie (jeszcze nie wyproobowane w pelni) wskazana jest przyroda i natura...

  • Dekstrometorfan
  • Dimenhydrynat
  • Tripraport

Żadne

Rzecz dzieje się już długo po utracie magii. Ostatnie 10-15 "tripów" z dawkami, które kiedyś powodowały mi znane z poprzednich raportów akcje z kosmitami, nie wywoływały żadnych efektów (oprócz ogłupienia i strucia).

Jakiś czas temu głupota znowu wzięła górę i uznałem, że zażyję 300 mg oraz 2 sztuki Aviomarinu, żeby sprawdzić jego cudowne właściwości przeciw nudnościom. Po dwóch godzinach byłem już pewien, że i tym razem nie zadziała ,bowiem czułem już to samo, co ostatnie kilkanaście razy — wrażenie bycia strutym i ogłupienie.

  • 3 4-DMMC
  • Metoksetamina
  • Pozytywne przeżycie

Okolo tygodniowy ciag na MXE, nowa dostawa z 3,4-DMMC jako gratis. Swietne samopoczucie, lekkosc bycia i zycie bez stresu zupelnie.

                                                                                   PRZYGOTOWANIE

randomness